AK Parti Sincik İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Sincik İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı'nın 7. Olağan kongre sürecinin ikincisi Sincik ilçesinde yapıldı.

Sincik Öğretmenevinde yapılan kongreye AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Divan kurulu başkanı ve AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri İ.Halil Fırat, M.Fatih Toprak, Yakup Taş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, il, ilçe teşkilat başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı.

Kongrede yapılan seçimde geçerli oyların tamamını alan Fikret Öksüz yeniden başkanlığa seçilirken Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Abuzer Gitmez, Aziz Kartal, İbrahim Yolcu, Abuzer Kaya, Kemal Akbaş, Aziz Ulutaş, Ali Önal, İbrahim Buz, Ramazan Altınel, Şevket Alınç, Abuzer Karaca, Abuzer Küçükaydın, Ahmet Karaca ve Hacı Bayram Gençer.

Kongrede konuşan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın “ Sincik ilçemizde kongremizi başarıyla ifa ettik. Gönüldaşlarımızla bir ve beraber bu kutlu camianın neferi olmak bizler için onurdur. Kongremizde yeniden göreve seçilen ilçe başkanımız Fikret Öksüz’ü tebrik ediyor, yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Kongrelerimizi bayrama çeviren Sincikli hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kongrenin divan başkanlığını yapan AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ise “Adıyaman Sincik’te 7. olağan kongremizi yoğun katılım ve coşkuyla gerçekleştirdik. İlçe Başkanımız Fikret Öksüz ve yönetiminde görev alan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Her seçim döneminde Sincik ilçesinin liderliği elden bırakmayan bir ilçe olduğunu ifade eden İl Başkanı Mehmet Dağtekin “Seçim dönemlerinde partimize yüzde 90’ların üzerinde verdiği oyla Adıyaman’ımızı tüm Türkiye’ye tanıtan bir ilçemiz Sincik, inşallah bundan sonra da bu oranı yüzde yüzlere kadar çıkartacağına inanıyorum. Bu kongre sürecinde bu davayı daha geniş kitlelere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu bizim en öncelikli konumuzdur. Sincik ilçemiz bu konuda model olacak bir ilçemizdir. Yani sadece teşkilatlarımızı değil üyelerimizin de sahada aktif olarak çalışacağı ve siyaset yapım sürecinin bir parçası haline getireceğimiz bir teşkilat çalışması ortaya koyacağız. Allah’a hamd olsun bugün Sincik ilçemizle 2. Kongremizi gerçekleştirdik. İnşallah salondaki bu coşku ve azim diğer kongrelerimize ilham kaynağı olacaktır. Sincik kongremiz partimize Adıyaman’ımıza ve ülkemize hayırlar getirsin” değerlendirmesinde bulundu.

Milletvekili İ.Halil Fırat ise “Yoğun bir katılımla, AK Parti Sincik İlçe Kongremizi şölen havasında büyük bir çoşku ile gerçekleştiriyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun, İnşallah.” Şeklinde konuştu.

Milletvekili Yakup Taş ise konuşmasına “Teşkilat mensubu ve dava arkadaşlarımızın geniş katılımıyla AK Parti Sincik İlçe Kongremizi gerçekleştirdik. Kongrede yeniden seçilen ilçe başkanımız Fikret Öksüz ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, üstün muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Milletvekili M.Fatih Toprak ise “Şampiyon ilçemiz Sincik’te 7. olağan kongremizi hep birlikte coşkuyla, heyecanla ve güzelliklerle tamamladık. Hayırlı ve uğurlu olsun. İlçe Başkanımız Fikret Öksüz ve görev alan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Milletvekilleri ve tüm partililerle ile beraber Sincik Kongresinde büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadıklarını dile getiren Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılın ise “ İlçe Başkanı Fikret Öksüz ve Yönetimine başarılar dilerim. Yürüdüğümüz yol kolay değil. Bu kutlu yürüyüş durmadan devam edecek. Ve bu yolda hizmet veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kongre sonrasında partililer, yeniden başkan seçilen AK Parti Sincik İlçe Başkanı Fikret Öksüz ve yönetimini tebrik ettiler.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap