Demir Esnafların Taleplerini Gündeme Getirdi

Demir Esnafların Taleplerini Gündeme Getirdi

 

Yeniden Refah Partisi Adıyaman İl Başkanı İsmail Demir, pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafların 6 talebini gündeme getirdi.

Başkan Demir taleplerle ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, Esnaf ve sanatkarlardan yaşanan salgın nedeniyle işleri veya işletmesi zarar görenlerin, esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi taksitleri bir yıl süre ile faizsiz ertelenmeli ve kredi kullanamayan esnaf ve sanatkarlarımıza en az bir yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır.

 Esnaf ve sanatkârlarımıza sağlanan doğrudan nakit ve desteği kapsamı genişletilerek devam ettirilmelidir.

 Pandemiden en çok zarar gören kesimi oluşturan esnaf ve sanatkarlarımızın ve yanlarında çalışanların Sosyal Güvenlik Prim ödemeleri ile vergi, elektrik, su, doğalgaz fatura borçları bir yıl süreyle faizsiz ertelenmelidir.

Kısıtlamalar nedeniyle faaliyetleri durdurulan kahvehane, kıraathane, internet kafe, kır bahçesi, elektronik oyun salonları, bilardo salonları ve halı saha işletmecileri ile hizmetleri yalnızca paket servis ile sınırlandırılan restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi işletmelere müşteriler için HES kodu zorunluluğunun getirilerek faaliyetlerine başlamasına olanak sağlanmalıdır.

Ticari araçlar için indirimli akaryakıt imkânı sağlanmalıdır.

Sigorta prim borcu bulunan esnaf ve sanatkârların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerine olanak sağlayan uygulama 1 yıl süreyle devam ettirilmelidir ifadelerini paylaştı.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap