Uyuşturucu Partisine Suç Üstü

Uyuşturucu Partisine Suç Üstü

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Adıyaman merkezinde E. Ü. isimli şahsa ait ikamettte Uyuşturucu Partisi (Alem) düzenlendiği ihbarı üzerine yapılan operasyonda, E.Ü isimli şahsın ikametinden çıkan 2 ayrı şahsın yakalaması yapılmış , ikametten çıkan Y.G. isimli şahıstan,  2 adet Ecstasy Hap, 0.80 Gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi  ele geçirildi.

S.Y ve C.K. isimli şahıslardan, 0.70 Gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) Uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Devamında ikamete girilmek istenmiş olup, ikamet giriş kapısına barikat kurulduğunun anlaşılması üzerine kapı kırılmak suretiyle içeriye girilmiş, 20 Metre alan içerisinde bulunan şahısların uyuşturucu maddeleri soba içerisine attıkları tespit edildi.

İkamet sahibi E.Ü. ve ikamet içerisinde bulunan 9 şüpheli şahıstan ve ikamet aramasından, 6 Fişek halinde 82.1 Gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi, 10 Fişek halinde 2.25 Gram Metamfetamin maddesi, 5 fişek halinde 2.30 Gram Eroin maddesi ile birlikte, 1 adet Uyuşturucu Madde Kullanma Aparatı ele geçirildi.

Şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmış, ayrıca 12 şahsa Covid-19 tedbirleri kapsamında 37800 TL idari para cezası tatbik edildi.

Yeni yılda da vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için görev başında olan ekiplerimiz, il merkezi ve ilçelerimizde uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapmış oldukları çalışmalarda, 5 ayrı şüpheliden, 126 gr sentetik kannabinoid (bonzai) ve 1.75 gr metamfetamin ele geçirildi.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap