ADYÜ Destekleme Vakfından 100 Öğrenciye Burs

ADYÜ Destekleme Vakfından 100 Öğrenciye Burs

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Destekleme Vakfı tarafından dar gelirli ve başarılı öğrencilere yönelik verilen burslar sahiplerine teslim edildi.

Vakıf, bu yıl burs dağıtımına başladı. Burs, başarılı ve dar gelirli olup, başka yerden burs almamış kişilere verilmiştir. Başvurular, internet üzerinden alınmış ve aşağıdaki hususlar sorgulanmıştır:

 Adıyaman Üniversitesi öğrencisi olmak.

Sabıka kaydı ve disiplin cezası olmamak.

 Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, asgari ücret ve üzerinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışmamak veya gelire sahip olmamak.

KYK Geri Ödemesiz bursu alıyor olmamak.

En az asgari ücret karşılığı sigortalı çalışanların burs başvuruları kabul edilmeyecektir.

 Online müracaatlarda kişinin beyan ettiği bilgilere göre yapılan değerlendirme sonucu açıklanan listede ismi yer alan adaylardan belirtilen belgelerin talep edilmesine, bu belgelerdeki bilgiler ile online başvuru ile beyan edilen bilgilerin arasında uygunsuzluk bulunan adaylara burs verilmeyecektir.

Bu yıl toplamda 100 öğrenciye verilmesi planlanan burs, halihazırda 69 öğrenciye hesabına yatarken, kalan 31 öğrencinin bursları da kısa süre içerisinde öğrencilerin hesaplarına yatırılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü ve ADYÜ Destekleme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi Destekleme Vakfı olarak vakıf kültürünü devam ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Rektör Gönüllü: “Birlik, beraberlik, kardeşlik, fedakârlık, hoşgörü, muhabbet ve yardım temelleri üzerine yükselmiş ve bunları varlığının gayesi yapmış kadim bir medeniyete sahibiz. Vakıf geleneğimizin bugün de aynı düşüncelerle yaşatılması ve geleceğe aktarılması zaruridir. Paylaşma duygusunu küçük yaşlardan itibaren insanlarımıza kazandırdığımızda çok sayıda problemin de önüne geçmiş olacağız. Üniversite, hayatın ta kendisidir. Burada bilgilerle donatıldığımız kadar erdemli davranışlarla da donatılmalıyız. Hayatın bencilliğinden sıyrılıp insanlara iyi ve güzel bir kalp ile gülümsemeyi, anlamayı, saygı göstermeyi ve elimizdekileri insanlarla paylaşmayı başarabilmeliyiz. Bu düşüncelerden yola çıkarak, ben’den öte “biz” düşüncesiyle vakıf insanları ile oluşturduğumuz birliktelikle hareket etmeye çalıştık. Bu kapsamda bugün 100 öğrencimize burs vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu sayı artar. Vakfımıza maddi manevi destekte bulunan ve emeği herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap