Belediye İşçilerinin Maaşı Belirlendi

Belediye İşçilerinin Maaşı Belirlendi

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın en düşük maaş sözleşme gelirleri 3500 TL ve üzerinde olmasına karar verdik dedi.

Başkan Kılınç,  Belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan personellerimiz arasında ücret farklılıklarını azaltmak adına işyeri iş sözleşmelerinde revizyon yapıyoruz.

            Farklı dosyalarda işe alımı gerçekleşen personelleri sendika toplu iş sözleşmelerine tabii olmalarının önünü açmış bulunmaktayız. Belediyemiz bünyesinde alt iş veren ihalesinde istihdam edilen kardeşlerimizin toplu iş sözleşmesi yapabilmesi için alt işveren şirketinin ilgili yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Personellerimize yapılacak olan toplu iş sözleşmelerinde eğitim skalası ve derece kademe skalası gibi yeni kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz.

Yine Belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan kadro pozisyonu ne olursa olsun tüm işçi kardeşlerimizin faydalanabileceği yardım fonunun oluşturma çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap