Başkan Dişkaya’dan Ermenistan’a Sert Tepki!

Başkan Dişkaya’dan Ermenistan’a Sert Tepki!


Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya’dan Ermenistan’ın, Azerbaycan’da sivilleri hedef alan saldırılarına tepki geldi.

Ermenistan’ın saldırılarını şiddetle kınadıklarını söyleyen AGC Başkanı Zeki Dişkaya, bu süreçte, tek yürek olarak Türkiye’nin Azerbaycan’a desteğinin tam olduğunu vurguladı.

“Azerbaycan ordusunun birer askeri olarak ön cephede görev almaya talibiz”

Azerbaycan topraklarını işgal ederek 28 yıldır hukuksuz bir şekilde bölgede huzursuzluk yaratan, Hocalı Soykırımı başta olmakla binlerce masum insanın ölümünde kanlı mührü bulunan, uluslararası hukuku yok sayarak işbirlikçilerinden aldığı destekle Güney Kafkasya’da savaş oyunları peşinde koşan Ermenistan’ı şiddetle kınadıklarını belirten Başkan Zeki Dişkaya; “Ermenistan’da ekonomik ve siyasi kriz nedeniyle 8 Ekim tarihinde Paşinyan hükümetinin istifası talebi ile gerçekleştirilmesi düşünülen ve tüm siyasi partilerin iştirak edeceği mitingin engellenmesi amacına da hizmet eden, Azerbaycan’a saldırı, bunun sonucunda masum insanların öldürülmesi Paşinyan hükümetinin baş vurduğu ahlaksız bir popülizm örneği olarak tarihe geçecektir. Ayrıca, son dönemlerde Doğu Akdeniz’de ve Libya’da yaşanan olayların ardından Ermenistan tarafından önce Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine taarruz yapılması akabinde Rusya tarafından yasalara aykırı şekilde silah sevkiyatı gerçekleştirilmesi ve bu sabah yaşanan olaylar meselenin sadece Azerbaycan Ermenistan münakaşası değil derin hesaplar peşinde koşan gizli ellerin kirli oyunu olduğuna delalet etmektedir. Rusya’nın bölgedeki ileri karakolu olan Ermenistan'ın eliyle nelerin peşinde olduğunu hepimiz sorgulamalıyız. Türkiye’nin Azerbaycan'ın haklı davasında her koşulda Azerbaycan’la birlikte olduğunun ifade edilmesini Türkiye olarak şükranla karşıladık. Hepimiz, can Azerbaycan’ın yanındayız ve vatan topraklarının işgaline son verilmesi için Ermenistan’ın saldırısına karşı meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan ordusunun birer askeri olarak ön cephede görev almaya talibiz ve şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır” dedi.

“Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destekle bütün oyunlar bozuldu”

Türkiye Cumhuriyeti devletinin emperyalizmle, komünizmle, dış güçlerle mücadele ettiğini hatırlatan Zeki Dişkaya; “Türk milleti devletiyle, bütün haşmetiyle ayağa kalkmış, emperyalizme, komünizme, faşizme “dur” diyor. Akdeniz’de ilk kez haklarımızı söke söke alıyoruz. Karadeniz’de, ege denizin de haklarımızı toparlıyoruz. Bu gelişmeler karşısında dış güçler ve emperyalizm haddini bilmelidir. 12 mil iddiası ayaklarımızın altındadır. Horozlanan Yunanlılar zoru görünce topukladılar. Uçak gemisi yollayan Fransızların gemisi sözde yolda arızalandı, gelemeden geri döndü.70 yıl besledikleri FETÖ ve saz ekibi milletin şamarıyla çöktü. PKK çok şükür nefes alamıyor. Cani PKK’lılar terör saldırılarını yapamıyorlar. Yıllarca Irak, Suriye gibi ülkeler PKK’yı desteklediler. Bugün ise ABD’nin desteğine rağmen başarılı olamıyorlar. Bugünlerde Ermenilerin kardeş ülkemiz Azerbaycan’a saldırmasının arkasında emperyalist güçler vardır. Ermeni saldırıları İsrail’in planları doğrultusunda gerçekleşmektedir. Ancak Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destekle bütün oyunlar bozuldu. İhalar, sihalar işgalci Ermenilerin tepesine bindi. Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Akdeniz’de, Ege’de, Karadeniz’de, Karabağ’da hatta her yerde bize karşı oynanan oyunları teker teker bozuyoruz, haklarımızı alıyoruz” diye konuştu.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap