Başkan Dişkaya’dan “NET” Açıklama

Başkan Dişkaya’dan “NET” Açıklama

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya aylık basın toplantısını düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Dişkaya yaptığı açıklamada, AK Parti tütün ile ilgili yaptıklarını anlatıyor yine aynı şekilde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’da tütün ile ilgili olan zulmü anlatıyor.  Şimdi söylesem mi söylemesem mi eğer yaşanan bir gerçek var ise ben bunun vebal olduğu anlayışı ile tütünün dünü, bugününü anlatma gereği duyuyorum şimdi arkadaşlar Adıyaman’ın buradaki arzusu tütün sorunun çözülmesidir.

Çiftçimiz 100 metre 300 m. 500 m. gibi küçücük tarlasında ektiği tütününü satmak istiyor vatandaş sarmalık tütün satmak istiyor. Bir defa tütün probleminin adını doğru koymamız lazım yasak ile ilgili düzenlemeler yapıldı kim yaptı bu düzenlemeleri.

Kemal Derviş Türkiye’ye getirildiğinde Cumhuriyet Halk Partisinin ve mevcut iktidarların il Başkanlarının tamamının içinde olduğu 35 kişilik bir tütün platformu kuruldu. Platformun üyelerinden biride benim ve halka karşı açıklama mecburiyetindeyim.  O tarihide Adıyaman otogarının önünde binlerce vatandaş ayağa kalktı birdenbire tütününün ekilmesi yasak denildi. Tütün ile ilgili tekel satılacak denildi bu yasayı çıkaranlar Rahmetli Ecevit’in başında olan hükümet di bunların içerisinde ALLAH uzun ömürler versin Sayın Mesut Yılmaz’da vardı Tütün platformu olarak o dönemin Bakanlardan randevu aldık Ankara’ya gittik Bakanları tek tek ziyaret ettik fakat Bakanlar bizlere kapıyı pencereyi kapattılar. Bizler resmen yalvardık efendim Adıyaman öldü, tütün ekicisi bitti neden tütüne bu yasağı koyuyorsunuz sizlere çok önemli bir bilgi vereyim Devlet adına utanç duyuyorum ve hale utanıyorum yanımızda Bakanlar Adıyaman Valisini, Emniyet Müdürünü, Alay Komutanını aradı biz bu kanunu çıkardık ama siz tütün üreticisini ve satan kişileri yakalamayın göz yumun dedi. 

Vali, Müdür, Komutan efendim ama bu kanunu siz çıkardınız evet biz mecbur çıkardık nasıl bir mecburiyet ve Kemal Derviş’e sormak lazım yasayı çıkaran kendisi tütünün tarihçesi bu ve geçtik geldik bugüne yani doğruları ortaya koymamız lazım Adıyaman’ın huzurunu kimse bozmamalı bakın buradan herkese açık ve net uyarıyorum tarihler var özelikle tütün meselesi sosyal medyadan teşkilatlandırılıp ve Adıyaman ‘n sokaklarında milleti yürüyüşe tahrik edenler var çok yanlış yapıyorlar en başta karşılarına biz çıkarız.  Huzurumuzu bozmayın meselemiz üzüm yemek mi? yoksa bağcıyı dövmek mi?  Vallahi Tütün’ü eken çiftçinin meselesi üzüm yemek şimdi sen git dışarıdan simsiyah tütünü getir Adıyaman’da kıydır içine zehirli maddeleri koy sap sarı yap Adıyaman tütünü diye sat yok kardeşim bu sahtekâr adamlar benim tütüncüm değil ben tüccarı ayırıyorum, tütünü ekeni ayırıyorum biz sonuna kadar Adıyaman çiftçisi ile beraberiz bu işin ticaretini yapan bu işten rand yiyen trilyonlarca para kazanan adamlarla işimiz yok. Açık ve net söylüyorum kimse tahriklere kapılmasın ve siyaset alet edilmesin.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap