400 Bin TL Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi

 400 Bin TL Değerinde Uyuşturucu Ele Geçirildi


Adıyaman'da durdurulan otobüste 400 bin TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gölbaşı ilçesi girişinde oluşturulan kontrol noktasında plakası açıklanmayan otobüsü durdurdu

Otobüste yapılan aramada piyasa değeri 400 bin TL olan 10 kilo 520 gram 3 paket halinde bonzai ele geçirildi.

Uyuşturucu muhafaza altına alınırken, M.Ç. ve S.K., gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Şüphelilerin sahte kimlik kullandığı ve şüphelilerden M.Ç'nin, 17 ayrı suçtan arandığı ve 35 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenirken, S.K'nin ise 4 ayrı suçtan arama kaydı olduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan operasyonu değerlendiren Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, "Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün görevlileri Adıyaman ilindeki uyuşturucu satıcılarına karşı mücadelesi aralıksız devam etmektedir. Bu çerçevede ekiplerimizin almış olduğu istihbarat bilgileri değerlendirmek neticesinde İstanbul ilinden ilimize getirileceği öğrenilen büyük miktarda bonzai uyuşturucu maddesinin bilgisi elde edildi. Bunun üzerine görevlilerimiz Gölbaşı ilçemizde bir otobüste yapmış oldukları aramada 2 tane sahte kimlik düzenlenmiş şahsın bagajlarında toplam ağırlığı 10 kilo 520 gram gelen bonzai uyuşturucu maddesi ele geçirmişlerdir." dedi.

Şüphelilerin sahte kimlikle ve aranması olduğunu da belirten Emniyet Müdürü Alper, şöyle devam etti:

"Yapılan çalışmalarda sahte kimlikle yakalanan şahıslardan bir tanesinin 17 ayrı suçtan toplam 34 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu, yine bir diğerinin de 7 ayrı suçtan aranmasının olduğu görevlilerimiz tarafından tespit edilmiştir. Yakalanan 10 kilo 500 gram bonzainin piyasa değeri yaklaşık 400 bin TL civarında. Bir gramının bile ne kadar zehirli olduğunu düşünürsek 10 kilo 500 gram bonzainin Adıyaman ilimizde en az 10 bin kişiden fazla zarar vereceği uyuşturucuyu gençler arasında yaygınlaştırma çalışması yapacağı düşünüldüğünden bu yakalamayı biz çok önemsiyoruz. Yine eroinin ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bonzai sentetik olduğundan dolayı eroinden 100 kat daha tehlikeli uyuşturucudur. 1 gramı bile insanı anında öldürebilecek düzeyde uyuşturucu maddedir. Adıyaman'da daha önceden böyle büyük miktarda bonzai yakalaması olmadı. Hatta çevre illerde baktığımızda bonzai anlamında yüklü miktarda bu şekilde bir yakalama olmamıştı. Bu anlamda bataklığın kurutulmasına yönelik bir çalışma olduğunu değerlendirebiliriz. Bizler geçtiğimiz yıl içerisinde 1 gram, 2 gram, 3 gram kullanıcılardan aldığımız bonzai, bu defa dağıtılmadan kaynağında ele geçirdik. Tabi bunun İstanbul ayağından da kimlerden satışı yapılıyor, bu da ifade aşamasında mutlak belli olacaktır. Adıyaman ilimize uyuşturucunun girmesine müsaade etmemeye çalışıyoruz, çalışacağız. Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık. Kırmaya devam edeceğiz. Yeri gelirse kafalarını kıracağız."

BİZ UYUŞTURUCU SATICILARININ BELLERİNİ KIRIYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'Okul etrafında uyuşturucu satıcıları görürseniz ayaklarını kırın, suçu bana atın' sözlerini hatırlatan Alper, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizler Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak İçişleri Bakanımızın bize verdiği talimat doğrultusunda kendisinin emri yanlış anlaşılmış olabilir, Türkiye genelinde ama biz sayın bakanımızın ne demek istediğini çok iyi biliyoruz. Çok iyi anladık. Sayın bakanımız, bacaklarını kırın demişti, biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırıyoruz. Biz uyuşturucu satıcıların bellerini kırmaya devam edeceğiz. Yeri geldi mi bunların kafalarını kırmayı, her türlü güç ve azim bizlerde mevcuttur. Ben bu anlamda Adıyaman'da bataklığın kurutulması için yapmış olduğumuz çalışmalara destek veren bütün kamu kurum kuruluşlarına, başta sayın valimize teşekkürlerimi arz ederim."

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap