İl Protokolü’nden Koronavirüs Denetimi

İl Protokolü’nden Koronavirüs Denetimi

           İçişleri Bakanlığının “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla 81 Valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında Adıyaman’da tüm iş kollarını ve yaşam alanlarını kapsayacak şekilde denetimler yapıldı.

İçişleri Bakanlığının 81 Valiliğe göndermiş olduğu genelge doğrultusunda ülke genelinde eş zamanlı düzenlenen Koronavirüs denetimi Adıyaman’da da Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığının talimatıyla başta Vali Mahmut Çuhadar, protokol üyeleri ve ilgili kurumların personeli tarafından oluşturulan ekipler; iş yerleri, AVM, semt pazarları, parklar, lokanta, cafe, kahvehane, internet cafeler, toplu ulaşım araçları gibi birçok noktada maske, mesafe ve hijyen denetimi yaparak, Koronavirüsle mücadelede işletme sahiplerine düşen sorumluluğu hatırlatıp, tedbirler konusunda bilgilendirici ve rehberlik edici uyarılarda bulundu.

Vali Mahmut Çuhadar, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında düzenlenen denetimlere katılarak esnaf ve vatandaşları maske takmaları, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri konularında uyardı.

Her hafta yapılan denetimlerin amacının salgınla mücadelede vatandaşın duyarlılığını artırarak, farkındalık oluşturmak olduğunu kaydeden Vali Mahmut Çuhadar, “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşımaktadır. Alınan tedbirlere herkesin eksiksiz riayet etmesi, başta kendi ve ailemizin sağlığı olmak üzere toplum sağlığı için çok önemlidir. Virüs artık yakınımıza kadar geldi. Bana bir şey olmaz düşüncesinden artık sıyrılmak lazım.  Virüs fırsat bulduğu anda çok hızla yayılıyor. Temizliğimize dikkat edersek, maske takarsak, sosyal mesafemizi korursak virüsten korunmuş oluruz. Tedbirlere uyarak hep birlikte bu salgının üstesinden gelip, virüsü beraber yeneceğiz inşallah” dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap