Vali Çuhadar’a Muhtarlar Günü Ziyareti

Vali Çuhadar’a Muhtarlar Günü Ziyareti

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarlarından oluşan yaklaşık 20 kişilik bir heyet 19 Ekim “Muhtarlar Günü” dolayısıyla Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti. 

Gerçekleşen ziyarette, Vali Yardımcısı Yunus Kızılgüneş’te hazır bulundu. 

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Köy ve Mahalle Muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mahmut Çuhadar, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, milletimizin eli, gözü, kulağı konumundadır. Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşması noktasında her zaman ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir. Bu vesileyle demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan, devlet ve millet arasındaki en güçlü köprüyü teşkil eden tüm muhtarlarımızın 19 Ekim “Muhtarlar Günü”nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. 

Vali Çuhadar, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla gerçekleşen ziyarette ayrıca köy ve mahalle muhtarlarını tek tek dinleyerek muhtarlar tarafından dile getirilen sorun ve taleplerle ilgili notlar aldı.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap