Örnek Bürokrat’tan, Örnek Davranış...

Örnek Bürokrat’tan, Örnek Davranış...
Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde, geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma merasimi, Bölge Müdürlüğümüz yerleşkesinde bulunan sosyal tesislerinde tüm personelin katılımıyla mesainin ilk gününde gerçekleştirildi. 

Bölge Müdürü Ziya Polat konuşmalarında; Ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlara vesile olan, Mübarek Ramazan Bayramını ailece ve milletçe birlikte huzurlu içinde geçirmenin mutluluğunu yaşadık.

Son iki yıl, covid-19 gölgesinde geçen bayramlarımızı artık geride bıraktık. Yüce Rabbime binlerce şükürler olsun ki, eski bayramlarda olduğu gibi birbirimizle kucaklaşarak, ziyaret ve sohbet ederek bu bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar; birlik ve beraberlik içinde kardeşliğin, dostluğun, barışın, sevincin, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, özel günlerdir. Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin.

Çalışanlarımız arasında kırgınlıklar, küskünlükler ve dargınlıklar olabilir. Bunu her bayramda söylüyorum. Eğer varsa böyle bir dargınlık bizlere mutlaka söylesinler, barıştıralım. Şahsıma, haberim olmadan bana bir kırgınlığı olan varsa gelip çekinmeden söylesin helalleşelim. Biz bir aileyiz. Aile fertleri arasında kesinlikle kırgınlık, küskünlük olmaz olmamalıdır.

Bizim Kültürümüzde Örf ve Adetlerimizde Sıla-i Rahim Çok Önemlidir

Bizim kültürümüzde örf ve adetlerimizde, hısım akrabayı ziyaret emek, onlarla görüşmek ve  iletişimi koparmadan sıla-i rahim yapmak dinimizin en önem verdiği konulardan biridir. Bu bayramlar sıla-i rahim yaparak akraba, eş-dost arasında akrabalık bağlarını kuvvetlendirmek için büyük fırsattır. Biz bunu böyle öğrendik ve inşallah gelecek nesillerimize, çocuklarımıza da böyle öğreteceğiz.
Bugün burada siz değerli mesai arkadaşlarımla birlikte olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bayramlaşma merasimine katılan tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Daha nice bayramları birlikte geçirmeği  Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.'' dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap