2021 Mezunları Temsili Kep Attı

2021 Mezunları Temsili Kep Attı

Adıyaman Üniversitesi 2020-2021 yılı tüm mezunlarını temsilen aşıları yapılmış öğrenciler, maske ve mesafe kuralları kapsamında açık havada temsili düzenlenen mezuniyet töreninde kep attı.

Adıyaman Üniversitesi Stadyumunda gerçekleşen törene, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Turgut, Milletvekilleri Halil Fırat, Fatih Toprak, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin kurum müdürleri ve aileleri katıldı.

Tören, dereceye giren öğrencilere il protokolü tarafından diploma ve hediyelerin verilmesiyle devam etti.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, ”Bugün burada ortak bir sevinci yaşamak için toplanmaktayız. Geleceğimizin en büyük teminatı ve aydınlık yarınlarımızın mimarı gençlerimizi mezun etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizin ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin gençlerin uğurlamak için bi aryadayız. Kısacası bugün büyük gün bugün hasat günüdür.” dedi. 

Rektör Turgut: Üniversiteler öğrencisiz çok masum kalmıştır

“Mezuniyet törenleri kökenleri 13’üncü yüz yıla kadar uzanan gurur günleridir” diyen Turgut, şöyle devam etti:

“Mezuniyet törenleri şahsım olarak ta çok farklıdır. Bugün çoğu aşılı olan ve sınırlı sayıda öğrencimizin dahil etmek zorunda kaldığımız törene 34 yıl önceki mezuniyetime bakarak değerlendiriyorum. Öğrencilerimizin ve ailelerinin gururuna ortak olmak için her yık akademik yılın bitmesinin ardından büyük bir heyecanla gerçekleştirdiğimiz mezuniyet törenlerini pandemi nedeni ile sizlerin sağlığını korumak amacıyla 2020 yılında çevrim içi gerçekleştirmeyi planlamıştık. Ancak malum şartlar nedeni ile bunu yapamadık. Bu yıl yine çevrim içi yapmayı planlamış iken, ya da hiç yapmamayı düşünürken mezun öğrencilerimizden gelen yoğun talepler salgın ve mücadelede aşılama 18 yaşa inmesi sonrası yönetimimiz ve YÖK ile istişare ederek bu kararımızı aldık ve sınırlı ve pandemi kuralarına uygun bir şekilde bir karar aldık. 2020-2021 mezunlarının mezuniyet törenine tüm öğrencilerimizi ne yazık ki davet edemedik. Onları temsilen aşılı kardeşlerimiz ile HES kodu maske ve mesafe kurallarını gözeterek açık havada temsili bir tören gerçekleştirmeyi planladık. Çok uzun zamandır öğrencilerimizden uzak kalmanın burukluğu her zaman içimizde kalmıştır. Bilinmesini isterim ki üniversiteler öğrencisiz çok masum kalmıştır. Eski normallerimizin geri gelmesi için hepinizi aşı olmaya davet ediyorum. Bugün ilimizden çok sayıda öğrencimizi mezun edip uğurluyoruz. Evlatlarımız gittikleri her yerde Adıyaman halkının gösterdiği konuk severliği ve insanlığı anlatacak gönüllü elçilerimiz olacaklardır. Yeni gelecek öğrencilerimize de aynı konuk severliği insanlığı göstereceğinizden hiç şüphem yok herkese teşekkür ediyorum.”

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap