Çelikhan Vefa Ekibi Yaşlıların Hizmetinde

Çelikhan Vefa Ekibi Yaşlıların Hizmetinde

    Çelikhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan ve sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak yalnız bırakmıyor.

İçişleri Bakanlığının genelgesi ile sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçları, illerde Valilik, ilçelerde ise Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Ekiplerince çözüme kavuşturuluyor.


    Yaşlı vatandaşların 112, 155 ve 156 çağrı merkezini arayıp talepte bulunmaları üzerine alışveriş başta olmak üzere günlük ihtiyaçları Vefa ekiplerince karşılanıyor.

Çelikhan ilçesinde kaymakamlık tarafından oluşturulan ekip, sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşların evlerini ziyaret ediyor. 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını not alan ekipler, ardından ailelerin gıda ve diğer ihtiyaçlarını alarak evlerine teslim ediyor. Ekipler ayrıca, Çelikhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı vatandaşlara verilmek üzere gıda kolisi dağıttı.  

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap