Polat Örnek Projelere İmza Atıyor...

Polat Örnek Projelere İmza Atıyor...

Sakarya Orman Bölge Müdürü Adıyamanlı hemşerimiz Ziya Polat Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı illerde örnek projelere imza atıyor.

Polat, yaptığı çalışmalar ile dikkat çekmeye devam ediyor.

İlk örneğinin Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco şehrindeki Silikon Vadisinde uygulanan yeşil alan çalışmaları ile ilgili olarak projenin ilki Türkiye'de Kocaeli'nin Gebze ilçesinde hayata geçirilecek.

İçerisinde Türkiye'nin ilk yerli otomobilinin tasarım ve üretim çalışmalarında yapıldığı bilişim vadisinin çevresinde yer alan dolgu sahalarının ağaçlandırılarak, Osmangazi Köprüsü manzaralı muhteşem yemyeşil bir yaşam alanı oluşturulması planlanıyor. Teknolojik üs olmanın yanında ağaçlandırma projesi tamamlandıktan sonra doğal yaşam üssü haline gelecek olan bilişim vadisi, dünyadaki benzerlerine örnek teşkil edecek. Bu kapsamda, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı, Gebze Orman İşletme Müdürlüğünce 49 hektarlık alanda projesi yapılan ağaçlandırma projesi kapsamında, fidan dikimi öncesi arazi hazırlık çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda önümüzdeki ay bu alanlara 40 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilecek.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap