154 Bin Öğrencinin Yarıyıl Tatili Başladı

154 Bin Öğrencinin Yarıyıl Tatili Başladı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili başladı. Adıyaman’da 154 Bin öğrenci karnelerini aldı. Sömestr tatili nedeniyle Adıyaman merkez Demokrasi İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi

Karne dağıtım törenine Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Karne dağıtım törenine katılmak üzere Demokrasi İlkokuluna giden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Karne dağıtımı töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “Bugün Adıyaman il genelinde 2018-2019 eğitim öğretim yarıyılının ilk yarısını tamamlamış oluyoruz. Böylece Adıyaman il genelinde 154 bin öğrencimiz karnelerini almış oluyor. Başarılı bir eğitim yılı geçirdiğimizi düşünüyorum. Öğrencilerimizin bir mutluluk içerisinde okula gelip gittiklerini görüyor ve çalışmayı kendilerine şiar edinmelerinden mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu 15 günlük süre zarfında iyi dinlenerek moral ve motivasyonlarını kaybetmemelerini ve tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini diliyorum. Bütün öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından karne dağıtımına geçildi. Öğrencilerin notlarını inceleyen Ahmet Alagöz, öğrencilere boş zamanlarında kitap okumalarını tavsiye etti.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap