Ziya Polat ve Personelleri Yalnız Bırakılmadı

Ziya Polat ve Personelleri Yalnız Bırakılmadı

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, Alifuatpaşa İşletme şefliği sınırlarında, Toplu Koruma Ekiplerine yapılan, sözlü ve fiziki olarak yapılan çirkin saldırı karşısında, Adıyamanlılar Sakarya ilinde görev yapan Adıyamanlı Bürokrat Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı ve personellerini yalnız bırakmadılar.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Orman Mühendisler Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, TOÇBİRSEN, Orman sendikaları başta olmak üzere, birçok Orman Bölge Müdürü kınama açıklaması yaparken, Adıyaman’da bu duruma sessiz kalmayarak, Ziya Polat’a destek olarak sosyal medya adreslerinden paylaşım yaparak, Adıyamanlı Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ın ve personellerin yanında olduklarını beyan ettiler.

Polat konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

Bu üzücü olayda, ekiplerimize sözlü ve fiziki saldırı var, tehdit, darp, gasp her şey var. Bugün burada devletimizin gücünü göstermek için toplanmış bulunmaktayız. Biz gücümüzü devletten, anayasadan ve mevzuatlardan almaktayız. Ormanlarımızın korunması için gece gündüz demeden fedakârca koşturarak görevini yerine getiren meslektaşlarımızın her zaman yanındayız. Meslektaşlarımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.

Devletin güçlü olduğunu, devletin bu kaçakçılara asla fırsat vermeyeceğini, bu olayda olduğu gibi birlik beraberlik içerisinde, gelecekte de orman suçlarıyla kararlılıkla mücadele edeceğimizin bilinmesini isterim. Ormanlarımızı usulsüzlüklere karşı, koruma faaliyetlerimizi 7 gün 24 saat, Orman İşletme Şefleri ve orman muhafaza memurlarımız birlikte titizlikle yürütmeye devam edeceğiz.

Ormanlara karşı yasa dışı müdahalede bulunan orman kaçakçılarına asla müsaade etmeyeceğiz. Ormanları koruyup geliştirmek asli görevimizdir. Bu saldırı da darp gören arkadaşlarımız rapor alarak, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular. Başlatılan hukuki sürecin bizlerde takipçisi olacağız.

Bu çirkin saldırıya uğrayan tüm personelimize ve teşkilatımıza geçmiş olsun diyor, özverili bir şekilde görevini yapan personelimize yapılan her türlü şiddeti ve saldırıyı kınıyoruz dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap