Görenleri Şaşırtıyor..!

Görenleri Şaşırtıyor..!

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde 2 yıl önce aldığı ineğin üzerinde bulunan ay yıldız figür ile yeni doğan yavrusu üzerindeki kalp figürü görenleri şaşırtıyor.

İlçeye bağlı Kaşyazı köyünde çiftçilik yapan 4 çocuk babası Mehmet Tekin, 2 yıl önce aldığı ineğin üzerinde ay yıldızı fark etti.10 gün önce doğan yavrusunun üzerinde ise kalp figürünün olması görenleri şaşırtıyor.

Ay yıldız figürlü inek ve yavrusunu görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken Mehmet Tekin ise satın almak isteyenler çıktığını ama satmadığını söyledi.

Köye gelenler anne ve yavrusuyla selfi çekmek istediklerini belirten Mehmet Tekin,"İneği başka bir yerde buldum satın aldım. Bu sembolü ben fark ettim. İlk sahibi fark etmemişti, kendisine de söyledim ben inekte böyle bir sembol var diye kendisi yaşlı olduğu için pek anlamadı. Ben aldım getirdim ondan sonra danasında da kalp işareti var. Bu Allah'tan gelen bir mesaj gibi görüyorsunuz. Belki daha sonraki danaların hani üstünde böyle bir sembol olur. Veya olmaz diye bekleteceğim ve göreceğim. Bir buçuk yaşında danası 10 aylık ineğimin ve dananın fotoğraflarını kendi sosyal medyamda paylaştım. İneğime ve danasına bayağı bir talip oldu. Fakat satmayacağım dedim. Bir haber olana kadar böyle bir güzellikte görülmeye değer. On beş bin lira bir teklif geldi vermedim. Vermeyeceğim satmayı düşünmüyorum" dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap