Fırat, Canlı Yayında Projelerini Tek, Tek Anlattı

Fırat, Canlı Yayında Projelerini Tek, Tek Anlattı

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Mercan TV’de Baykan Sarıkaya’nın hazırlayıp sunduğu “Mertçe” programına konuk oldu.

Canlı yayında program yapımcısı Baykan Sarıkaya’nın sorularını cesur yüreklikle yanıtlar veren Başkan Fırat, göreve geldiğimizden bu yana kısa bir süre geçmesine rağmen Samsat için yaptığımız projeler ile rekor kırarak Samsat'ı yeniden adeta inşa ediyoruz. Samsat ilçesine Doğalgaz getirilmesi, Taziye ve Kültür Evinin Yapılması, Küçük sanayi sitesi, İçme suyu şebekesi ,Gazi Hasan Bekçi Otogarı, Cenaze Aracı, Şehit Yusuf Atal Parkının yeniden yapılması, Şehit Fırat Demir Parkının yapılması, Çatom Kursunun Açılması, 210 öğrenciye 1071lira burs verilmesi ve 1700 öğrencinin giyim yardımı, Hayvan mezatı, Gezi teknesinin getirilmesi, Ücretsiz Wifi, yaşlılara için evde bakım hizmeti, lavanta bahçesi, Genç kafe, Tekstil atölyesinin açılması ve İstihdamın sağlanması gibi birçok projeyi hayata geçirdik.

Samsat ilçemiz için bunlarda yetmez dedik ve  Hoş geldin bebek projesi, Çevre ve yolların ağaçlandırması, 60 adet özel betondan yapılmış masa ve oturak, Mesire alanın hazır hale getirilmesi, 403 ve 149 konutun etrafına toprak dolgusu yapılması, Yeni itfaiye aracın alınması, Samsat'ın çevre yollarının bir kısmının beton asfalt yapılması, Samsat halk eğitimde hediyelik eşya atölyesinin açılması, Kapalı spor salonu yanı sıra Samsat Belediyesi trafo merkezinin artırımı yapılıp, güneş enerji panelinin yapılması içinde kısa süre içeresinde ihaleye çıkacağız. Düğün salonu, Gençlik merkezi, Yüzme havuzu, Hükümet binası, büyük merkez cami, Belediye binasının ihale edilmesi ve işe başlanması, zincir marketlerin ilçemize getirilmesi, salı pazarının açılması, arz ve taleplere göre, bireysel değil, ortak akıl ve birliktelik içerisinde Samsat’ın gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Başkan Fırat ayrıca, Güneydoğu bölgesinde tek zeplin ilçemizde hizmet verirken, Dev salıncak’ı ise vatandaşlarımızın hizmetine sunduk dedi.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap