Uslu,Kosgeb Kredi Destek Paketinden Faydalanın!

Uslu,Kosgeb Kredi Destek Paketinden Faydalanın!

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu ,Yeni açıklanan Kosgeb Kredi Destek Paketinden  faydalanmak isteyenlere çağrıda bulundu.

 Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan ATSO Başkanı Mustafa USLU, açıklanan destek paketi ile KOBİ’lere toplam 3 milyar liralık kredi desteği verileceğini açıkladı.Bu kredi desteğinden KOBİ’lerin yararlanabilmesi için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları gerektiğini hatırlatarak, veri tabanına kayıt olmamış ve KOSGEB onayı almamış firmaların bir an evvel veri tabanına kayıt olmaları çağırısında bulundu.

ATSO Başkanı Mustafa USLU, konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:  “Pakette, Ölçek Endeksli Büyüme Kredisi Destek Programı kapsamında işletme başına verilecek mikro ölçekli kredinin üst limiti 30 bin lira, küçük ölçekli işletmeler için üst limit 50 bin lira, orta ölçekli işletmeler için üst limit ise 80 bin lira olarak tespit edilmiştir.

 

Ayrıca pakette,İhracat Kredi Destek Programı'nın üst limitinin işletme başına 200 bin dolar olacağını söyledi.

 Bu çerçevede mikro kredi 10 işçiden az işçi çalıştıran, yıllık ciro toplamı 1 milyon liradan az olan, küçük ölçekli işletme kredisi 10-49 arası işçi çalıştıran, yıllık cirosu 1-5 milyon lira arası olan, orta ölçekli işletme kredisi 50-249 arası işçi çalıştıran, yıllık cirosu 5-25 milyon lira arası olan işletmelere verilecek.
Destek paketi çerçevesinde verilecek kredilerin faizlerinin dörtte üçünü KOSGEB, dörtte birini işletme karşılayacak.”

Bu konuda da en önemli aşamayı yine geçtiğimiz yıl KOSGEB tarafından uygulanan ve KOSGEB’in imalat dışı sektörlere yaptığı ilk teşvik paketi olan, 100 bin işletmeye sağlanacak.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap