Gözün “AYDIN” Adıyaman!

Gözün “AYDIN” Adıyaman!

TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, Adıyaman farklı seviyeli hastane (otogar) kavşağına yapımına başlanacağını müjdeledi. 

Başkan Aydın yaptığı açıklamada, her geçen gün gelişen ve büyüyen Adıyamanımızın trafik ve ulaşım altyapısı alanında da oluşan ihtiyaçlarını karşılamak için gayretlerimiz devam etmektedir. Hemşehrilerimizin akıcı, güvenlikli, konforlu ve muntazam bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak da öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Yapılan ve yapılacak olan bu yatırımlarla, şehrimizin hem altyapı hem üstyapı manasında modern bir görünüme kavuşacak olması da bizleri ayrıca mutlu etmektedir.

Bilindiği üzere; Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı ve Çelikhan Bağlantı Yolu, Adıyaman-Kahta Devlet Yolu üzerinde, (Adıyaman-Çelikhan) ayrımı, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Adıyaman şehir merkezi bağlantısının olduğu noktada yapılacaktır.

2x81 m Köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2x2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan Bağlantı yolu (BY BSK) yapılması işinin ihalesi 29.07.2021 tarihinde yapılmıştır.  

Takiplerimiz neticesinde bugün itibariyle de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihalenin onaylanmış olduğunu öğrendik.

Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı ve Çelikhan Bağlantı Yolu’nun 75.222.000 TL sözleşme bedeli ile ilgili firma tarafından yapımına başlanacak olup bir önemli yatırımla daha şehrimizin çehresi değişecek, trafik ve ulaşım alanında hemşehrilerimizin beklentisi karşılancaktır.

Oldukça önemli bir projenin daha hayata geçirilmesi noktasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı Ve Çelikhan Bağlantı Yolu’nun yapımına başlanmasının şimdiden Adıyamanımıza ve hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap