Tarihi Hoca Ömer Camisi Yeniden İnşa Edilecek

Tarihi Hoca Ömer Camisi Yeniden İnşa Edilecek

Adıyaman’ın Samsat İlçesinde 2017 yılında meydana gelen deprem başta olmak üzere, tarihi süreç içerisinde çeşitli hasarlar alan ve geçtiğimiz günlerde yıkılan tarihi ‘Hoca Ömer Camisi’ yeniden inşa edilecek.

Adıyamanlı hayırsever Nevzat Balta ve çocukları tarafından yapımı üstlenerek yeniden aslına uygun şekilde yeniden inşa edilecek olan Hoca Ömer Camisi için Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve hayırsever Nevzat Balta arasından protokol imzalandı.

Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Ali Palalı ve İl Müftüsü Mehmet Taşçı’da hazır bulunduğu imza töreninde açıklama yapan Vali Mahmut Çuhadar, 1 yılda tamamlanması planlanan caminin yapımını üstlenen hayırsever Nevzat Balta’ya ve çocuklarına teşekkür ederek, “Bugün yine bir hayır işi için Vakıflar Genel Müdürlüğünün uhdesinde olan Hoca Ömer Camisinin yeniden yapılması için hayırseverimiz Hacı Nevzat Balta ile birlikte protokol imzaladık. Hayırsever işadamımız Nevzat Balta daha öncede ilimiz merkez Cumhuriyet Mahallesinde rahmetli ağabeyi Hacı Bekir Balta adına bir cami yaptırmıştı. Allah kendilerinden razı olsun. Bilindiği gibi ilimiz merkezdeki Hoca Ömer Camisi şehrimizin tarihi ve manevi bir değeriydi. Şehrimizin bu tarihi değerine sahip çıkarak yeniden ayağa kaldıracakları için hayırseverimiz Nevzat Balta’ya ve çocuklarına çok teşekkür ediyorum. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Cenabı Allah Kur’an-ı Kerimde Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe inananlar imar eder’ demektedir. Allah hayrını kabul etsin ve hayırseverlerimizin de sayısını artırsın. Elbette devletimiz kadirdir yatırımlarını yapar ancak devlet-millet iş birliği ile yapılan işler çok daha kıymetli ve değerlidir. Buradan tüm hayırseverlerimize ve özellikle maddi gücü yerinde olan vatandaşlarımızdan cami, okul, sağlık ocağı ve insanın hayır defterinin kapanmamasına yol açan hayırlar yapmasını diliyorum. Adıyaman Valisi olarak tekrar hayırseverimize ve çocuklarına çok teşekkür ediyorum. Allah bu tür hayırseverlerimizin sayısını artırsın. Bugün protokolünü imzaladığımız camimizin açılışını da inşallah hep birlikte ibadete açarız” dedi.


İlk Yorumu Yap

Yorum Yap