Damlacık Ortaokulu Ödüllere Doymuyor

Damlacık Ortaokulu Ödüllere DoymuyorKahta Damlacık Ortaokulu Müdürü, Okul Aile Birliği Başkanı ve bazı spor dallarında dereceye giren öğrenciler  İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN?a ziyarette bulundular.

 2012-2013 eğitim öğretim yılında başlatılan Yükselen Yıldızlar projesi kapsamında, spora yetenekli  ve gönüllü öğretmenlerin katılımıyla oluşturulan ekip sayesinde birçok başarıya imza attı. Okul Müdürü Mehmet Ali ÇETİN?in yapmış olduğu açıklamada; amaçlarının okullarında tüm öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda en az bir spor dalına yönlendirmek olduğunu ve şu an hedeflerinin % 60?ına ulaşıldığı belirtti. Yine aynı şekilde, okullarda yapılan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin öğrenci üzerindeki güven ve sorumluluk duygusunun arttığına dikkat çeken  Mehmet Ali Çetin, okul dersleriyle birlikte okullarda yapılan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin öğrencide, güven ve sorumluluk duygusu geliştirdiği, yeni ilgi alanları oluşturduğu ve yeni beceriler kazandırmaya yardımcı olduğunu belirtti. Dünyada öğrenciyi eğitim sisteminin merkezine alan yeni modeller geliştirilirken sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler bu çalışmalarının önemli bir parçasını olarak görüldüğünü belirtti.

Ziyaret kapsamında öğrenciler kazanmış oldukları kupaları takdim ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN ilk defa bu kadar kupayı bir arada gördüğünü belirterek bundan çok mutluluk duyduğunu belirtti. Öğrencilere, başarılarının devamını dileyerek  bu tür etkinliklerde başarılı olmak için proğramlı ve devamlı çalışmanın önemine vurgu yaptı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN öğrencilere okumanın önemi hakkında bilgi vererek kitap hediye etti. Sonrasında öğrencileri bu tür etkinliklere hazırlayan Kahta Damlacık Ortaokulu müdürüne, öğretmenlerine ve okul aile birliği başkanına tebrik ve teşekkür etti.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap