241 JÖH Adıyaman’a Döndü

241 JÖH Adıyaman’a Döndü

Suriye'nin El Bab bölgesine 30 Kasım 2020'de gönderilen Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığının 241 personeli, yaklaşık 6 ay süren görevlerini başarıyla tamamladı. Besni ilçesinde askeri personeli aileleri ve ilçe halkı mehter marşı eşliğinde karşıladı.

Adıyaman’a konvoy halinde otobüsler ile gelen askeri personeli Özel Harekat Komutanlığına getirildi.

JÖH personelini İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, askerler ve aileleri karşıladı. Araçlardan inen askerler aileleri ile kucaklaşarak hasret giderdi.

Besni ilçesinde askerler aileleri ve ilçe halkı ile birlikte mehter marşıyla karşılandı

Besni ilçesinde düzenlenen karşılama töreninde ise askerlerle konuşan Besni Kaymakamı Nazlı Demir, “Sizlerin sayesinde bizler buralarda rahat uyuyoruz. Rabbim gücünüze güç katsın. Allah hainlere fırsat vermesin. Bu bayrak inmeyecek, ilelebet bu devlet ve bu millet yaşayacak. Rabbim hiç birinizin ayağına taş değdirmesin. Allah devletimizin, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bizlere feraset versin milletimizin gözü açılsın. Oyun içinde oyunlar var. Benzer oyunlar sahneleniyor ama inşallah sizler gibi vatan evlatları sayesinde hiçbir zaman memleketimize hiçbir zarar gelmeyecek. Sizler gurur kaynağımızsınız. Bizler buralarda rahat yatıyorsak, sizlerin cephede verdiği mücadele sayesinde. Gönlümüz rahat ve biz biliyoruz ki, sizin gibi yiğitler gözümüzü arkada bırakmıyor ve canını göğsünü siper ediyor.” ifadelerini kullandı.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap