Ankara Ziyaretimiz…

Ankara Ziyaretimiz…

Herkesin diline destan olan, başarısı her kesim tarafından kıskanıp çamur at izi kalsın misali konuşanlar için bu yazıyı kaleme aldım. 

Günlerden bir gün Ankara’ya yolcuğumuz başladı. Ankara ziyaretimiz TBMM’de Milletvekillerinin makamlarını ziyaret etmek idi. Milletvekili Danışmanlarımızdan Ömer Faruk Işık ağabeyimiz ile muhabbet edip, gündem ile sohbet etmeyi, onun değerli fikir ve önerilerini dikkate alırım.

Meclis ziyaretimde en uzun zaman geçirdiğim makam AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Av. Ahmet Aydın bey’in makamında güler yüzlü kadrosu ilgi alakası bizleri o kadar mutlu etmeli ki; uzun saatler kaldık. Adıyaman ve Kahta topraklarında yetişmiş kendisini Ankara’da yetiştirmiş Değerli Ömer Faruk Işık ağabeyimiz makamda hem bize zaman ayırıyor. Hem de gelen tüm çağrılara yetişmeye çalışıyor. Her arayanın bir derdi olduğu için derman arayan Ömer Faruk Işık Ağabeyime o an gelen bir telefonu sizlerle paylaşayım;

Adıyaman’ın Besni ilçesinde arayan bir yaşlı teyze…

Ömerim… Ömerim… Yetiş bana yemek yaparken evimin tüpü bitti. Yemek tüp üstünde kaldı. Bana mutfak bir tüpü gönder dedi.

O an Ömer Faruk Ağabeyim Besni ilçesiyle irtibata geçip o yaşlı kadına mutfak tüpünü gönderdiğine Allah şahit bende şahidim.

Demem o ki;

Gözünüz ile görmediğiniz kulağınız ile işitmediğiniz hiçbişeye inanmayın. Orda bizler için belediyenin bir beyaz masasına gelen çağrılar gibi gelen çağrıları alan ailesine değil seçmenlerine garibanlara fukaralara zor durumda olanların imdadına yetişiyorlar. Gelin sizde bu insanlara dua edin. Memleketimiz ve insanlarımız kalkınsın.

 Bugün Mecliste Ahmet Başkanımızın makamı herkese açık. Gibin bakın görün öyle yorumlayın.

Başta Ahmet Başkanın gayreti ve çabasını daha sonra Ömer Faruk Ağabeyimin Büşra Hanımın ve Murat Bey’in güler yüzlü çalışmasını görmenizi tavsiye ederim.


Burak Alkuş

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap