Çocuğumu Görme Bahanesi ile Kaçırdı

Çocuğumu Görme Bahanesi ile Kaçırdı

Adıyaman'da yaşayan 24 yaşındaki genç kadın, ayrıldığı eşinin icra yoluyla bir buçuk yaşında oğlunu elinden aldığını iddia ederek, yetkililere yaşanan sorunun çözümü için çağrıda bulundu.

Adıyaman’da Hayriye Küçük ve Yunus Ünlü, 2 yıl önce dini nikahla evlendi. Evliliklerinin 2. ayında çift, boşanma kararı aldı. Evlilik süreci içinde hamile kalan Hayriye Küçük, eşinden ayrılarak baba evine gitti. 1.5 yıl önce Hayriye Küçük, oğlu Ali Karan Ünlü'yü dünyaya getirdi.

Aradan geçen zaman içerisinde baba Yunus Ünlü, çocuğunu göremediğini öne sürerek savcılığa müracaatta bulundu. Bahçecik Mahallesi'nde ayrıldığı eşinin evine giden baba Yunus Ünlü, çocuğunu icra yoluyla 18 Eylül'de annesinden aldı.

Anne Hayriye Küçük, baba Yunus Ünlü’ye oğlu Ali Karan Ünlü ‘ye teslim etmesinin ardından bir daha haber alamadığını iddia etti.

Yaşananlarla ilgili açıklama yapan anne Hayriye Küçük, “2 yıl önce imam nikahlı evlilik yaptım. İki aylık evli iken babamın evine geldim ve çocuğumu babamın evinde dünya getirdim. İki yıldır ne aradı nede sordu çocuk olduktan sonra ‘çocuk bende değil ben gelip DNA testi yaptıracağım’ dedi. Gelmedi daha sonra bir fırsatını bulup Adıyaman’a geldi. Çocuğumu görme bahanesi ile kaçırdı. Bir saat sonra polis ekipleri tarafından çocuğum geri getirdi. Sonra Cumartesi günü icra memurları evime gelerek çocuğumu benden aldılar. Hiçbir şekilde beni görmek istemedi eski eşim. Ama ‘söz veriyorum çocuğumu sana getireceğim’ dedi. Fakat çocuğumu geri getirmedi. 3 gündür kayıp hiçbir şekilde haber alamıyorum. Devlet dairelerine gidiyorum, ‘size gereken haber verilecek’ diyorlar. Bana hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. 3 gündür çocuğum kayıp. Ben onu sadece anne sütü ile besliyorum. Hiçbir şekilde hiçbir iz yok. Kime gidiyorsam kimse bana yardımcı olmuyor. Allah rızası için bana yardımcı olun. 3 gündür çocuğumun sesini duyamıyorum ve göremiyorum. Çocuğumun sesini onu kucaklamak istiyorum. Bana çocuğumu getirsin onun annesine ihtiyacı var” diye konuştu.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap