Genel Başkan Sarıgül Adıyaman’da

Genel Başkan Sarıgül Adıyaman’da

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül aslen Adıyaman’lı olan TDP Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan ve beraberindeki parti yöneticileriyle birlikte il girişinde çok büyük bir konvoy tarafından karşılandı ve adeta gövde gösterisi yaptı.

Cuma namazını Ulu Cami’de kılan Sarıgül daha sonra Cemevi’ne geçerek Cemevi’ni de ziyaret etti. Akabinde Hastane caddesinde bulunan il teşkilatının açılışına katıldı. Binlerce kişinin katıldığı açılışta kurbanlarla karşılanan Sarıgül parti binasının açılışını dualarla yaptı. Daha sonra il teşkilatı tarafından organize edilen Palmiye Düğün Salonu’ndaki toplantıya geçildi. İlk olarak kurucu il başkanı Mustafa Fırat söz aldı. Hınca hınç dolu olduğu görülen salonda Fırat, Türkiye Değişim Hareketi’nin bir bireyi olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, Adıyaman’da çok hızlı bir şekilde teşkilatlandıklarını, parti kuruluşundan itibaren ise resmen çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. “Biz yıllardır Adıyaman siyasetinde var olduk. Sosyal demokrat çizgimiz ile halkımıza hizmet etmenin yollarını aradık. Mustafa Sarıgül Türk siyasetinde önemli bir aktördür. Duruşu, kararlılığı ile bizlere önemli bir yol göstericidir. Ben de Adıyaman kurucu il başkanı olarak görevlendirilmiş bulunuyorum. Bütün ilçelerde teşkilatlarımızı kuruyoruz.” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Genel Başkanın kürsüye gelişiyle birlikte salonda çok büyük tezahüratlarla “Başbakan Sarıgül” sloganları altında söz alan Sarıgül; “Ülke sınırlarının tekliğini ve bayrağın tekliğini kabul eden herkesle birlikte siyaset yapmak için yola çıktık. Herkesi barıştırmaya, uzlaştırmaya geldik. Bizim işimiz sevgiyledir. Adıyaman’da gördüğüm bu muhteşem karşılama ve sıcak ilgiden dolayı başta il başkanımız Mustafa Fırat’a, Kadın Kolları Başkanımız Canan Ceylan hanıma ve bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Türkiye’de iktidar olmak üzere yola çıktık. Adıyaman’dan da milletvekilleri göndereceğinize eminim. Ayrıca parti olarak düşüncemiz, revize edilmiş parlamenter sisteme geçişin Türkiye’nin hayrına olacağını düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Salon toplantısından sonra Mercan televizyonunda programa katılan Sarıgül daha sonra altı radyonun ortak yayınıyla düzenlenen radyo programına konuk oldu. Muhtarlar dernekleri, sivil toplum kuruluşları ve esnafı ziyaretten sonra Adıyaman’dan ayrıldı.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap