Tutdere Nihayet İktidara Gerger’in Sesini Duyurduk

Tutdere Nihayet İktidara Gerger’in Sesini Duyurduk

TBMM Kâtip Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman TUTDERE, Gerger yoluyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tutdere, “18 yıldır Gerger’in sesini duymayan iktidarın meclisteki kararlı takibimiz ve konuyu sürekli gündemde tutmamız neticesi nihayet Gerger’in sesini duymuş olması sevindirici. Ancak yatırım programına baktığımızda bu yol için ödenek ayrımladığını görmekteyiz. Biz yolun yapılarak yurttaşlarımızın hizmetine sunulması adına 2021 yılı bütçesine gerekli ödeneğin konulması için de mecliste ve ilgili bakanlık düzeyinde gerekli çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gerger ilçesinin en büyük sorunlarının başında gelen bozuk yolların ne zaman yapılacağını komisyon görüşmelerinde, TBMM Genel Kurulunda ve Bakanlık düzeyinde soru önergeleriyle daha önce pek çok kez gündeme taşıdıklarını belirten CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman TUTDERE Gergerlilerin artık sabrının tükendiğini ifade etti. TBMM Katip Üyesi Tutdere, hükümete çağrıda bulunarak 2021 yılında gerekli ödeneğin ayrılmasını ve Gerger’in yol çilesinin artık çözüme kavuşturulmasını talep etti.  

Gerger’in yol sorununu mecliste sürekli gündeme getirdiklerini ve bakanlıklar nezdinde takibini yaptıklarını ifade eden Tutdere, “Mecliste her fırsatta dile getirdiğimiz, kararlılıkta takip ederek akıbetini sorduğumuz Narince – Gerger yolunun ihale tarihi iktidar tarafından 26 Kasım 2020 olarak belirlendi. Bu konuda bizlerin de yerel basın emekçilerimizin de büyük katkıları var. Ancak Adıyaman Valiliğinin Resmi Yatırım Programı incelendiğinde bahsi geçen yol için 2020 yılında hiç ödenek ayrılmadığı açık bir şekilde anlaşılıyor. Ortada çelişkili bir durum var. Bu çelişkinin giderilmesi, kamuoyuyla somut ve doğru bilgilerin paylaşılması önem arz etmektedir. Ödeneği olmayan bir yolun nasıl finanse edileceğini ve nasıl ihale edileceğini Gerger halkı adına aynı kararlılıkla takip edecek, Gerger halkının yıllardır beklediği bu hizmete kavuşması için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. 18 yıldır Gerger’in sesini duymayan iktidar meclisteki kararlı takibimiz ve konuyu sürekli gündemde tutmamız neticesi nihayet Gerger’in sesini duydu. Bu sevindirici bir olay. Ancak biz yolun yapılarak yurttaşlarımızın hizmetine sunulması adına 2021 yılı bütçesine gerekli ödeneğin konulması için de mecliste ve ilgili bakanlık düzeyinde gerekli çalışmaları yapmayı sürdüreceğiz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Gergerli yurttaşların yaşadıkları zorluklara dikkat çeken TBMM Katip Üyesi Tutdere, “Gergerliler yolun yapılmasını beklerken birkaç yaz birkaç kış gördü. Yurttaşlarımız zorlu kış şartlarında bu yolda canlarını yitirdi. Aradan geçen uzun zamana rağmen icraata geçemeyen iktidarın uzun yıllar sonunda çağrılarımıza kulak vermesi olumlu bir adım. Umarız her şeye rağmen bir b planları vardır ve vatandaşlarımızı oyalamıyorlardır. Umarız, bahsi geçen tarihte yolun ihalesi yapılır ve Gerger halkının yol çilesi en kısa zamanda son bulur. Ancak belirtilen tarihte ihale yapılsa dahi yol çalışmaları için yine uygun mevsim şartları bekleneceğinden maalesef Gerger halkı için bu kış da çileye dönüşecek ve bu kış da can kaybı, trafik kazası korkusuyla geçecek.” ifadelerini kullandı.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap