Aydın Yapım İşi İhalesini Müjdeledi

Aydın Yapım İşi İhalesini Müjdeledi

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ahmet Aydın, büyükçay barajı kat’i yapım işi ihalesi 25.03.2021’de yapılacağını müjdeledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan GMDK Başkanı Av. Ahmet Aydın; Bilindiği üzere, ilimizin çok önemli projelerinden olan ve çok büyük miktarda arazinin cazibeyle sulanmasını sağlayacak Büyükçay Barajı ve Sulama ünitelerinin planlama, etüt, proje, ÇED ve son olarak ön yeterlilik ihalesi işlemleri takiplerimiz neticesinde tamamlanmış bulunmaktadır. 

Son olarak, ön yeterlilik ihalesi 20.11.2020’de yapılan BÜYÜKÇAY BARAJI’nın kat’i yapım işi ihalesinin 25.03.2021 tarihinde yapılacağını buradan hemşehrilerime duyurmak isterim.

Büyükçay Barajı ile 97 990 dekar zirai arazinin cazibeli olarak sulanması ve yılda 84 milyon kilowatt-saat enerji üretilmesi hedeflenmektedir.

Adıyaman’ımızda sulama ve enerji üretimi anlamında ciddi bir ihtiyacı karşılayacak olan Büyükçay Barajı ve benzeri projelerin sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim. Tarım üretiminde büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan bu projelerin ilimize kazandırılmasıyla, daha çok zenginleşen ve refah seviyesi daha da artmış bir Adıyaman olma arzumuza adım adım yaklaşmış olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu ve benzeri önemli yatırımların kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, milletvekilli arkadaşlarımız, DSİ Genel Müdürümüz ve ekibiyle emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Kat’i yapım işi halesi yapılacak olan Büyükçay Barajı’nın şimdiden ilimize ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim ifadelerini kullandı.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap