DAĞTEKİN’in SUÇU NE?

DAĞTEKİN’in SUÇU NE?

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i köşesine taşıdı.

Başkan Dişkaya yazdığı köşe yazısını aynen paylaşıyoruz;

DAĞTEKİN’in SUÇU NE?

AK parti il başkanı Mehmet Dağtekin hocaya bir baktım.

Hoca hırsızlık yapmaz.

Hoca hak yemez.

Hoca parayla pulla asla alakalı değil.

Kendi işini bırakmış partiyle uğraşır.

Vekillerle uyumlu, bürokrasiyle ilgili, halkla ilgili, açık sözlü, net, gerektiğinde kendi partisinin eksiklerini diyebilecek kadar medeni cesarete sahip. Bunun defalarca şahidi olduk örnek petroldeki toplantıda. Mütevazi ve alçakgönüllüde biri; Yine de istemezükk çüler varmı var. Niye dense? cevabını merak ederim.

Oysa özellikle iktidarın il başkanından halkın çok beklentisi olur örneğin mekik diplomasisiyle yatırımları ile çekmek. İstemek durmadan Adıyaman’a yatırım istemek. İl başkanı partisinin davasının ve halkın adamı olur. Ondan bundan taraf olamaz.

Ben bakınca sayın Dağtekin hocanın işini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını görüyorum yinede istemezük var. Peki neden istemezük altı doldurulsa bilgilenmiş oluruz.

Bu böyle sürerse mecburen bireysele inip özellikle ak parti içinde çoluk çocuğun eğitimiyle uğraşacağına partinin içiyle uğraşanları, manşet için görüşenleri, yönetimi cenneti ala bilip her şey bilenleri, kendine yer açmak için birilerinin canına okuyanları ve dehasını yazarız inşallah.

Bence il bireyselliği bırakıp toplumsal sorunlara odaklanmalıdır...

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap