Başkan Dişkaya Yatırımcıları Engelleyen Kim Dedi!

Başkan Dişkaya Yatırımcıları Engelleyen Kim Dedi!

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Adıyaman’da 2’inci organize sanayinin kurulmasını engelleyen var dedi. 

Başkan Dişkaya, Karadağ’da yaklaşık 6000 dönümlük alan işlemleri yapıldı buranın OSB olmasını engelleyenmi var Karadağ’da da 6000 dönüm alan için işlemler tamamlandı.  Söz konusu yerde kökü başı 210 dönüm bir yer talep edildi. Burası petrol  alanı kim neden buraya takmış bunu öğrenmek isteriz.

Birileri sayın Aydın’ın OSB olsun dediği işlemlerini yaptığı 6.000 dönümlün alanı konut alanımı yapmak için mi engelleniyor? Yinemi Rant? Engelleyen kim? Millet iş arıyor, aş arıyor. İstihdam lazım. Yer lazım beyler yeter artık. Adıyaman 6. Bölgeye alındı insanlar yatırım için ile akın etmeye başladı 1 metre OSB’de yer yok. Onlarca insan bizi aradı yer ister yer yok. Her taraf 6.bölge demekle yatırımcı gelmiyor. OSB’nın imkanlarından yararlanmak istiyor. En son İstanbul’dan arayan bir iş adamı 2 tane marka yatırımcı Adıyaman’a getirdim tüm uğraşlara rağmen yer bulamadık ve yatırımcılar Diyarbakır’a gitti biri 25.000 diyeri 50.000 m2 OSB de yer aldı ve 40.000 m2 kare kapalı alan inşaatına başladılar diyor. Aynı şekilde istanbuldan bir yatırımcı beni aradı 3.000 m2 kapalı alan kiralık yer istiyor yada arsa varsa alıp yapayım diyor Sayın Çelenk’i aradım ne arsa var ne kiralık yer var. Bunun gibi onlarca yatırımcı yer bulamadığından başka illere gidip yatırım yapıyor.

Adıyaman’a acilen 2’inci OSB kurulmalı diye feryat ediyoruz. Turuşun oraya yapılacak OSB’ye hiçbir yatırımcı gitmez personeli götür getir korkunç maliyet demektir oraya büyük sanayi yatırımları olabilir.

Karadağ ile ilgili yaklaşık 6.000 dönüm arazi var çalışması yapıldı ve CB kararnamesi ile orman sınırlarının dışına çıkarıldı. Nİsan 2020 ve gerekli takas işlemi milli emlaka bildireli yıl oldu. Neden sonuca gidilmez. Engel olan kim? Engeleyen kim? Turuşun orası diye diretenmi var? Memlekete gelecek yatırımcıları engelleyen kim? 

Sayın Ahmet AYDIN’ın bu konudaki emek ve çalışmalarını o yıllardan biliyoruz artık sonuç istiyor bu millet dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap