Koronavirüs Vaka Sayısı Arttı Çember Daraldı

Koronavirüs Vaka Sayısı Arttı Çember Daraldı

Adıyaman'da, koronavirüs vakaları 2 ay önceye oranla ikiye katlandı. Son günde testleri pozitif çıkan ya da temaslı olanların yaşadığı 547 ev karantinaya alındı.

Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, yaptığı yazılı açıklamada sosyal mesafe ve maske kullanımına yeterli özenin gösterilmediği kentte, hastanelere başvuranların neredeyse yarısının test sonucunun pozitif çıktığını ifade etti.

Çemberin giderek daraldığına vurgu yapan Akbilek, açıklaması şöyle devam etti:

“Tüm uyarılara rağmen vatandaşlarımız korkusuzca ve yapılan tüm uyarılara inat düğün, taziye merasimlerine gitmeye ve kalabalık ortamlarda bulunmaya devam ediyor.

Sağlık çalışanlarından ve Doktorlardan aldığımız bilgilere göre Adıyaman’da Koronavirüs vakalarındaki artış resmen alarm vermeye başladı. Hastalığa yakalanmamız neredeyse an meselesi oldu. Hastanelerimizde doluluk oranı her geçen gün artıyor. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı o kadar arttı ki, yetkililer bilgi vermese bile sosyal medyada hastası olan ya da tanıdıkları koronavirüse yakalananlar paylaşımlarda bulunarak dua istemeye başladı.

Bizler basın mensupları olarak halkımızı ve kamuoyunu doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmek için gayret ediyoruz. Ancak ilimiz genelinde artan Koronavirüs vakalarını eğer dikkate almazsak durum daha kötü bir hal almaya devam edecek. Her şey bizim elimizde. Gerekmedikçe dışarı çıkmamalıyız ve çıktığımız zamanlarda sosyal mesafe kuralı ve maskeye takmaya mutlak özen göstermeliyiz. Ağzımızı, burnumuzu açıkta bırakmamalı, maskeyi çeneye, bileğe ya da kola değil nizami olarak takmalıyız. Bu süreçte ayrıca beslenmemize de dikkat etmeli, bol bol C vitamini tüketmeliyiz. Tedbir sizin elinizde, 1 TL verip maske alabilir ya da hastalanıp tavana bakabilirsiniz. Lütfen kurallara uymaya özen gösterelim.

Bizler çalışan basın mensupları olarak gördüklerimizi yaptığımız haberlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak yetkililerden ricamız kurallara uymayanlar yüzünden kurallara uyanların hayatını da tehlikeye atmayalım. Denetimlerimizi artırıp gerekirse yaptırım uygulayalım. Çünkü herkesin hayatı değerli ve gereğini yapmak zorundayız.”

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap