Doktor Başkan, Adıyaman için Ankara’da

Doktor Başkan, Adıyaman için Ankara’da

Adıyaman’a yeni projeler kazandırılması için yoğun gayret sarf eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Ankara’da yaptığı ziyaretlerde yeni projeler için destek sözü aldı.

Adıyaman’a önemli yatırımlar kazandırılması için sık sık gittiği Ankara’da çeşitli temaslarda bulunmaya devam eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, son ziyaretinde de önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

Ankara’daki temaslarına İller Bankası ziyaretiyle başlayan Başkan Kılınç, burada İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ve İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir ile bir araya geldi. İl merkezindeki çevre düzenlemesi, tarihi dokuların restorasyonu ve sokak iyileştirmeleri için İller Bankası Genel Müdürü Büyük ile görüş alışverişinde bulunan ve projeler için destek isteyen Başkan Kılınç, Genel Müdür Yardımcısı Baydemir ile de içme suyu şebekesinin yenileneceği ve 10 bin metreküplük yeni su deposunun kurulacağı FRIT projesiyle ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.

İller Bankası ziyareti sonrası kısa bir açıklamada bulunan Başkan Kılınç, şunları dile getirdi: “İlimiz için hayata geçireceğimiz projeler ve hizmetler için önemli görüşmeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda İller Bankası Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük ile yaptığımız görüşmede; Çevre düzenlemeleri, tarihi dokuların restorasyonu, alt yapı, bisiklet yolları ve sokak iyileştirme çalışmaları gibi projelerimize hibe desteği talebimizi ilettik. Verimli geçen görüşmeden ve yakın ilgisinden dolayı sayın müdürümüze teşekkür ederim. Ayrıca; İçme suyu şebekemizin yenilenmesi ve 10 bin metreküplük yeni depo projemizle ilgili de İller Bankası Genel Müdür Yardımcımız Sayın Emrah Baydemir ile bir görüşme gerçekleştirdik. Genel Müdür Yardımcımız, 21 milyon 400 bin Euro bedeli olan ve bu paranın tamamı hibe olan projenin ihalesinin Ocak-Şubat aylarında yapılacağı öngörüsünü bizimle paylaştı. İnşallah bu büyük projemizi el birliği ile tamamlayacağız.”

ATATÜRK BARAJI KIYISI YEŞİLLENDİRİLECEK

Ankara temaslarına Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyüp Karahan ile devam eden Başkan Kılınç, burada da Adıyaman için çok önemli olan bir projenin sözünü aldı.

Ziyarette alınan kararla ilgili bilgi veren Başkan Kılınç, “Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın Eyüp Karahan’ı makamında ziyaret ederek Atatürk Baraj Gölünün kenarındaki 200 dönümlük vahşi çöp depolama alanının rehabilite edip, yeşillendirmesi için fizibilite çalışması noktasında ortak hareket etme konularında anlaştık. Şehrimiz yeni bir yeşil alanı ve nefes alınabilir bir yaşam merkezine daha kavuşacak” diye konuştu.

Başkan Kılınç konuşmasının sonunda Adıyaman için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyerek, bu konuda kendilerine destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap