Başkan Aydın Proje İle İlgili Son Süreci Paylaştı

Başkan Aydın Proje İle İlgili Son Süreci Paylaştı

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta hızlı tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri işi süratle devam ettiğini söyledi.

Başkan Aydın, bilindiği üzere hızlı tren projesi Adıyaman’ımız için bambaşka bir çehre kazandıracak projedir. Daima yakından ilgilendiğimiz ve takip ettiğimiz bu proje ile ilgili en son gelinen süreci TCDD Genel Müdür Vekili, Metin Akbaş ile bir araya gelerek son durumunu da değerlendirdiğini açıkladı.

Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Projesi’nin etüt proje ve araştırma mühendislik hizmetleri çalışmaları devam etmektedir. Nihai 1/2000’lik güzergâh planı 31.08.2021 tarihinde onaylanmıştır. Ancak arazi etüt araştırma çalışmalarına daha önce başlanılmış olup halen devam etmektedir. Sahada 7 adet sondaj makinesi bulunmakta olup sondaj arazi çalışmalarının Kasım 2021 sonunda bitirilmesi hedeflenmektedir. Projenin nihai durumuna göre yapılması planlanan sondaj sayısı 310 adet (13.355 m), şimdiye kadar yapılan sondaj sayısı 136 adet (6.130 m), kalan sondaj sayısı 174 adettir (7.225 m). Sondaj arazi çalışmalarında %44 seviyesine ulaştığını müjdeleyen Aydın, Projenin tamamının Haziran 2022 ayı içerisinde bitirilmesi planlanmıştır dedi.

Başkan Aydın ayrıca Adıyaman ulaşımına büyük bir katkı sağlayacak olan hızlı tren projesinde çalışmalar milletvekili arkadaşlarımızla beraber sürdürdüğümüz takip ve gayretlerimizle adım, adım ilerlemeye devam etmektedir. Her türlü gelişme ve projenin ilerleme safhalarını hemşerilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap