Düğün Salonlarına Koronavirüs Denetimi

Düğün Salonlarına Koronavirüs Denetimi

Yeni tip Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında, Adıyaman’da düğün salonlarına yönelik denetimler devam ediyor.

Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü personelleri, şehir genelindeki düğün salonlarını sürekli denetliyor. En son yapılan denetimlerde, ekipler sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı'nın düğün ve düğün salonlarına ilişkin genelgesinin ardından yerel yönetimler denetimlerini hızlandırdı. Adıyaman’da belediye zabıtaları ile polis ekipleri ortaklaşa şehir genelinde bulunan düğün salonlarına denetim gerçekleştiriyor. Denetimlerde, sosyal mesafe kuralına göre masa sandalye düzeni ve oyunların temassız olması konusunda uyarılıyor. En son gerçekleştirilen denetimde, çoğunlukla genelgede belirtilen kurallara uyulduğu görüldü. Denetim esnasında el ele oynanan temaslı oyunların oynanmaması istendi.

Denetimlere ilişkin alınan önlemlerden bahseden yetkililer, “İlk etapta salon sahibinin aldığı önlemler bizim için önemli. Kapı girişinde gelen davetlilerin ateş ölçümü yapılıyor mu? Kapı girişinde gerekli dediğimiz kurallara uyuluyor mu? Davetliler ellerini dezenfekte ederek içeriye giriyor mu? Salonda masalar arası 1 buçuk metre mesafe, sandalyeler arası 60 cm mesafeye uyuluyor mu? Her masada dezenfektan var mı? Bütün bunları gözden geçiriyoruz. Ayrıca maske değiştirdikten sonra attıklarına dair bir maske atık kutusu olup olmadığını kontrol ediyoruz” şeklinde bilgi verdiler.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap