Kuşaklama Kanalında İlk Kepçe Vuruldu

Kuşaklama Kanalında İlk Kepçe Vuruldu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim öncesi sözünü verdiği projelerden bir tanesi daha hayata geçiriliyor.

Adıyaman’da her yağışta etkili olan sel sularının şehirde hayatı felç etmesini önlemek ve şehre yeni sosyal donatılar kazandırmak amacıyla seçim öncesi sözünü verdiği projelerden sadece bir tanesi olan Kuzey Kuşaklama Kanalı’nın temelinin atılmaya başlandığını müjdeleyen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, çalışmanın ilk aşamasını yerinde inceledi.

İhalesi DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan proje hakkında kısa bir bilgi veren Başkan Kılınç, Adıyaman için oldukça önemli olan ve 3 bin 500 metre uzunluğunda yapılması planlanan Kuzey Kuşaklama Kanalının tamamlanması ile birçok mahallenin sel tehlikesinden kurtulacağını dile getirdi. Başkan Kılınç ayrıca, projenin içerisinde 3 bin 500 metre trapez kanalın yanı sıra, 500 metre taş duvar, 6 adet menfez ve korkuluklarında olacağını da sözlerine ekledi. Kısa süre içerisinde tamamlanması hedeflenen Kuzey Kuşaklama Kanalı ile birlikte şehrin hem sel baskınlarından kurtulacağını hem de yeni sosyal donatı alanlarına kavuşacağını da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Proje ile birlikte bölgede bulunan imarlı arsalarda yeni konut alanları, sosyal donatı alanları, kamu ortak alanları, yeşil alanlar, eğitim ve sağlık tesisleri ile kamu hizmet binaları gibi sosyal ve teknik altyapı alanları da oluşturulacak. Böylelikle şehrimizin kuzey kısmı bir cazibe merkezi haline gelmiş olacak. Hayırlı olsun.”

Başkan Kılınç, konuşmasının sonunda projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap