Dündar Terörle Bağlantılı Parti Kapatılsın

Dündar Terörle Bağlantılı Parti Kapatılsın

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Yusuf Dündar terörle bağlantı siyasi partiler kapatılsın dedi.

Irak’ın Kuzeyindeki Gara bölgesinde Şehit düşen 13 yiğidimiz ardından Açıklama yapan Başkanvekili Dündar;

Anayasamızın 68.maddesi ne göre siyasi partiler demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurlardır. Lakin aynı maddenin 4.fıkrası ile özgürlüğün sınırları da net olarak belirtilmiştir.

Uzun yıllardır farklı isimlerle siyasi arenada boy gösteren güncel ismi ile HDP. Artık bölücülerin Terör, terör destekçilerinin ve ülkenin birlik beraberlik ve huzuruna saldıranların odağı haline gelmiştir. Ülke içerisinde temsil ettiğini iddia ettiği hiçbir kesim yoktur. Partinin silahlı terör örgütü PKK belli güçlerin çilingiri paralı uşağı haline gelmiştir. Bünyesinde Fransız Sırbistan ABD Rus vs kimlikleri barındıran bu terör örgütü ve siyasi ayağı HDP doğrudan Türkiye Cumhuriyeti Devletini hedef almaktadır. 40.yıla yakın bir zamandır ülkenin başına bela olan terör örgütü ile her türlü mücadele edilir. Ama HDP siyasi parti adı altında dünya kamuoyunda kendisini ve destekçisi olduğu terör örgütü PKK"yı meşrulaştırma çabası içerisindedir. Bunun içindir ki tez elden siyasi partiler kanunu uygulanarak HDP derhal kapatılmalı ve gazi meclisi varlığı ile daha fazla kirletmemelidir.

Yüce meclisin kürsüsünden Türk milleti ile dalga geçer gibi insanlık demokrasi palavraları atması engellenmelidir. Terörün her türlüsüne ve destekçisine lanet olsun dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap