GMDK Başkanı Aydın Müjdeyi Verdi

GMDK Başkanı Aydın Müjdeyi Verdi

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’nıngündeme sık, sık getirdiği “Narince- Gerger” yolu AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın’ın girişimleri sonucu yapılacak.

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın Narince-Gerger yolunun yapılacağını müjdeledi.

GMDK Başkanı Aydın, Narince – Gerger Yolu Yatırım programında 1986E04-128-68471 DPT No ve Narince-Gerger proje adıyla yer almaktadır. Mevcut yol sathi kaplama standardında hizmet vermektedir. Narince – Gerger yolu mevcutta 37 km uzunluğunda olup, yeni proje ile 33,8 km’ye düşmekte ve Gerger Çevre yolu (2,7 km) projesi ve bağlantısı dahil yeni projemizin toplam uzunluğu 37 km olmaktadır. Projesi onaylı olup, söz konusu yolun ihalesi 26.11.2020 tarihinde yapılacaktır dedi.

GMDK Başkanı Aydın ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza, Milletvekili arkadaşlarımıza, Karayolları Genel Müdürü ve Bölge Müdürlüğüne, teşkilatlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Dişkaya, kamuoyunda gündeme getirdiğimiz sorunun çözüme kavuşturan, Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın bey’e minnettarız. Devasal projeyle hayat bulacak olan Gerger ve Narince yolu halkımıza hayırlı olsun dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap