Hizmetin Mimarı Ahmet Aydın Sincik’te

Hizmetin Mimarı Ahmet Aydın Sincik’te

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde koordinasyon toplantısına katıldı.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Sincikli hemşerilerimiz memleket ve millet aşkı olan insanlardır bizde bu anlamda hizmetin en iyisini hak eden hemşerilerimiz için çalışıyoruz.” dedi.

“Bugüne kadar çok güzel işler yaptık”

Sincik özelinde milletvekili arkadaşları ile birlikte ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini bundan sonra da göstermeye devam edeceklerini ifade eden Aydın, şunları ifade etti:

“Notlarımızı aldık, Sincik ilçemizin sorunlarını ve neler yaptığımızı biliyoruz. Burada çözülecek veya bilgi alabileceğimiz konuları burada çözdük. İl ve İlçe düzeyinde çözülecek konularımız var bu noktada Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar Bey gerçekten saha da sürekli halkımızın içerisinde. Ankara'da çözülecek konular var bunları da Allah'ın izni ile biz milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte takipçisi olacağız.

Bugüne kadar çok güzel işler yaptık. Sincik ilçemize yapmaya da devam ediyoruz. Bu hizmetlerin yapılmasında emeği olan milletvekillerimize, valilerimize, kaymakamlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Sincik ilçemizin çok şükür eğitim ve sağlık problemlerini ulaşım sorununu çözdük. Sincik ilçemizin coğrafi yapısından kaynaklı sorunlarımız var, sayın valim ve kaymakamımız burada ciddi bir toplu etüt ve keşif yaparak başta köy grup yolları olmak üzere bu sorunları çözeceğiz. Buradan bir müjde vermek istiyorum Sincik yolu üzerinde bulunan Kahta-Cendere yol yapım sözleşmesi imzalandı ve yapımına kısa süre içerisinde başlanılacak.

Birçok kamu binası yaptık ilçe tarım binası ile ilgilide ödenek tahsisi yapıldı inşallah bu hizmet binasını da ilçemize kazandıracağız.

GAP idaresinden ilçeye fıstık kavrama makinesi tahsis edildiğini kaydeden Aydın, alt yapı ile ilgili çalışmalarının başladığını ve süratle bu çalışmaları tamamlamak istediklerini ifade etti.

“Sincik ilçesine doğalgazı getireceğiz”

Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Köylerimizde artık şehir konforunda ne var ise inşallah şehirden daha konforlu hizmeti halkımıza sunacağız. Sincik ilçemize geldiğimde gençlerimiz benden saha talebinde bulunuyorlar idi. Elhamdülillah biz şu anda gençlik spor hizmetlerinde gençlerimizin taleplerinin fazlasından yatırımı Sincik ilçemize kazandırdık. Sincik ilçemizde DSİ bütçesinden 3 milyon TL'lik yatırım yaparak dere ıslahlarını yaptık. Tabi buranın çevresi ile ilgili millet bahçesi talebi var, Sincik halkı hizmetin en iyisine layık bu halk bunu hak ediyor yapacağız inşallah, gerekli görüşmeleri kısa süre içerinde tamamlayacağız. Sincik ilçesine doğalgaz ile ilgili burada aradım ulaşamadım ama Sincik ilçesine doğalgazı getireceğiz.

Sincik halkı ve Adıyamanlı vatandaşlarımıza buradan bir müjde vermek istiyorum. Biliyorsunuz Sincik ilçemiz 6’ncı Bölge teşviklerinden yararlanıyor, Sayın Valimizin 'de takipleri ile Sincik ilçemize bir tekstil kenti kuruyoruz. Fabrika yerinin tahsisi ve yapımı kalkınma ajansı tarafından yapılacak ve 200 kişi istihdam sağlamış olacağız. Sincik özelinde bu istihdam ilçemize çok büyük katkılar sunacaktır.”

Başkan Ahmet Aydın, son olarak “Sincikli hemşerilerimiz ile esnaf kardeşlerimiz ile hasret giderdik. Her zaman olduğu gibi bizi samimiyetle, sevgiyle karşıladılar. Sağ olsunlar, var olsunlar.” sözlerini kullandı.

Toplantıdan sonra Sincik halkı ile buluşan Başkan Ahmet Aydın 'a Sincik ilçesinde büyük bir ilgi gösterildi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap